Potrzebujesz kredytu? Bez historii kredytowej to również możliwe

29 września 2021

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Jest ogromna grupa osób, które nie mogą zaciągnąć takiego zobowiązania, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie mieć?

Banki najczęściej określają własne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty lub odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednak ogólne zasady, określające kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już zaciągnięte zobowiązania. Na szczególne problemy muszą być gotowi ci, którzy nie brali dotąd ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich przede wszystkim studiujący oraz klienci, którzy na rynku pracy działają od kilku lat i osiągają niewielkie zarobki albo są zatrudnieni na tzw. „umowach śmieciowych”. Z tym, iż kredyt nie zostanie im udzielony, powinni liczyć się także emeryci. Rzecz jasna, kredytowania nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także pracujące za granicą. Są to sytuacje, które powodują, iż teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się wziąć kredyt w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż chwilówki i podobne pożyczki są na tyle drogie, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyty bez zdolności – czy można je otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank ma mniej restrykcyjne przepisy i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, dobrze będzie więc kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w banku, w którym planuje się zaciągnąć kredyt. Doskonałym wyjściem jest również na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, lecz wespół z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych rozwiązań, które podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.

You May Also Like