Odzyskaj płynność finansową – kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

13 sierpnia 2018

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie musi być niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z kredytów i pożyczek korzystamy w sposób nieodpowiedzialny, pożyczając za wysokie kwoty lub zaciągając wiele zobowiązań naraz. W takich sytuacjach nie jesteśmy jednak skazani na wpadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy skorzystać z rozwiązań stworzonych z myślą o osobach takich jak my. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Jak działa kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Jak wielu z nas na pewno wie, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszelkie bieżące zobowiązania klienta, dzięki czemu ten, zamiast płacić wiele odrębnych rat, spłaca jedną, z reguły dużo niższą niż łączna wartość poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc opcją nie tylko wygodniejszą (nie muszą oni pamiętać o wykonaniu kilku różnych przelewów), ale też zdecydowanie opłacalną niż indywidualna spłata wszystkich zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne są udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe, ale należy pamiętać, że firmy pożyczkowe łączą praktycznie wyłącznie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych dla nieposiadających zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może przekładać się na spore trudności, związane z wyborem najkorzystniejszego wariantu. By tego uniknąć, warto skorzystać z pomocy rzetelnego doradcy finansowego. Dzięki znajomości branży odszuka on oferty podmiotów, które udzielą finansowania klientom takim jak my, a w razie konieczności zasugeruje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.

You May Also Like