Nie daj się kryzysowi – skorzystaj z leasingu naczep

9 kwietnia 2019

W dzisiejszych czasach, przedsiębiorstwa przewozowe nie muszą od razu nabywać kosztownych samochodów, w tym także naczep, z pomocą których możliwe jest komponowanie zespołów pojazdów i transportowanie rozleglejszej ilości surowców lub produktów. Są bowiem znacznie bardziej opłacalne metody na uzyskiwanie naczep, tym bardziej, że nawet przy usługach transportowych, są one potrzebne w rzadkich przypadkach. Najczęściej, w takowych sytuacjach, doradza się konsumentom skorzystanie z leasingu naczep.

Leasing naczep – czym charakteryzuje się ten rodzaj finansowania?

Leasingiem nazywamy pewną formę umowy cywilno-prawnej, umożliwiającą na pożyczanie czy też udostępnianie konkretnego urządzenia klientowi przez ustalony uprzednio okres czasu. W podobnej umowie określone są nie tylko kwoty, które klient będzie zobowiązany opłacić za leasing naczepy, lecz też warunki, w oparciu o które może korzystać z pojazdu. Strona, od której zostanie leasingowany sprzęt, może więc zaznaczyć, że nie życzy sobie, żeby klient za odpłatą użyczał ich sprzęt osobom trzecim. Mogą także zostać ustalone grzywny umowne, które klient byłby zobowiązany zapłacić, gdyby nie dotrzymał umowy, przykładowo poprzez nieoddanie pojazdu w czasie czy też spowodowanie zniszczenia przedmiotu leasingu.

Kiedy warto postawić na leasing naczep?

Leasing naczep jest wskazywany, ponieważ pomaga obniżyć koszty prowadzenia działalności. Przyczep jest przynajmniej kilka rozmaitych rodzajów – rozróżnia się je z uwagi na objętość i rodzaj przewożonych surowców. Może dojść do sytuacji, że w pierwszym tygodniu będziemy wykorzystywać naczepy w jednym rozmiarze, a kolejnym razem będzie potrzebna naczepa o większej pojemności. Właśnie z tej przyczyny należy pomyśleć nad skorzystaniem z pomocy profesjonalistów, którzy określą, jaki leasing naczep będzie najkorzystniejszy dla naszego przedsiębiorstwa, a to umożliwi zawarcie umowy zadowalającej obie strony. Nie ma przecież nic gorszego, niż źle dopasowanie naczepy. W wypadku takiego kupna, firma transportowa byłaby mocno ograniczona.

You May Also Like