Kredyt we frankach – pomoc prawna dla frankowiczów

21 lipca 2020

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankachszwajcarskich czy też polisolokaty. Wachlarz usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Ponadto są to też postępowania o zwrot gotówki, zmniejszenia salda zadłużenia czy unieważnienie umów.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię prawną, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła spory z bankami, m.in. z mBank, Bank Millennium, Getin Noble Bank oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze podczas wyboru kancelarii prawnej specjalizującej się w kredytach frankowych? Ważne, żeby inicjującym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek innych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przestudiowania wymagają także inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, a także pomocą w sporządzaniu różnego rodzaju dokumentów: reklamacji, pozwu, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Prawidłowo przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach i pragnie go np. przewalutować, powinna poszukać profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie za nieobowiązujące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.

You May Also Like