Kredyt dla firm – kiedy i jak można z nich skorzystać?

31 lipca 2018

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, z pewnością doświadczyłeś trudniejszych momentów pod kątem finansowym. Kontrahenci, którzy zwlekają z opłaceniem faktury lub nieprzewidziane wydatki na rozwój firmy – problemów może być wiele. Wybawieniem może kredyt na działalność gospodarczą.

Rodzaje kredytów dla firm

Funkcjonuje wiele metod na wsparcie działalności firmy. Kredyt inwestycyjny dla firm pozwoli realizować ich potrzebę rozwoju, a kredyt gotówkowy dla firm będzie zbawiennym zastrzykiem pieniężnym podczas gorszego momentu działalności. Przy wyborze odpowiedniego kredytu warto kierować się dopasowaniem oferty do wdrożonego modelu biznesowego. Przykładowo, jeśli rozliczamy się z Urzędem Skarbowym na podstawie ryczałtu lub księgi przychodów i rozchodów, powinniśmy odszukać taką ofertę, która wyraża zgodę na powyższą metodę rozliczenia.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach

Wielu przedsiębiorców otrzymało kredyt dla firm bez zaświadczeń z ZUS i US, a nawet bez wykazania dochodu i obrotu. Aby dołączyć do grupy zadowolonych kredytobiorców, najlepiej skonsultować się ze sprawdzonym doradcą kredytowym, który zna wszystkie obecne na rynku oferty i będzie w stanie znaleźć tę najbardziej opłacalną. Pomoże on także w sytuacji, gdy chciałbyś uniknąć sięgnięcia przez bank do rejestrów KRD i BIG.

Kredyt dla firm poniżej 6 miesięcy działalności

Jeśli bank odmówił Ci pożyczki ze względu na krótki staż firmy, nie załamuj rąk. Na rynku funkcjonują oferty banków, kierowane do raczkujących przedsiębiorstw. Niektóre z nich są osiągalne nawet dla firm, które ledwo co założone! Tutaj jednak również niezbędna będzie konsultacja z doradcą, który przedstawi propozycje kredytów dla prowadzących działalność gospodarczą już od pierwszych dni po zarejestrowaniu przedsiębiorstwa.

You May Also Like