Kantor internetowy to prosta obsługa i wiele korzyści

9 sierpnia 2021

Uważasz, że nie trafisz w Internecie na online kantor dla siebie? Myślisz się! Zajrzyj na nkantor.pl .

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w pobliskim banku albo w kantorze – te ostatnie wciąż funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Lecz w szybko przeobrażającym się świecie, klienci pragną wymieniać waluty obce bez przymusu ruszania się z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też pojawiły się kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online – zawsze aktualny kurs wymiany

Działanie kantoru internetowego jest tak samo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Zaletą kantorów online jest w głównej mierze to, iż wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z minionego dnia. Kolejnym i nadzwyczaj ważnym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne i banki. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka innych usług lubianych przez użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez klienta dniu albo takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wówczas, gdy ustalony przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Doceniasz swobodę w dysponowaniu kapitałem? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla osób lubiących wygodę, a także dużą autonomię w rozporządzaniu pieniędzmi. Korzystają z nich również osoby zatrudnione lub studiujące za granicą i osoby spłacające zobowiązania w walucie obcej. Jednak zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

You May Also Like