Jak wyjść ze spirali zadłużenia – o kredycie konsolidacyjnym

7 sierpnia 2021

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Na skutek konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek przeróżnych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie pożyczki można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, mieszkaniowy, ratalny oraz samochodowy. Na skutek konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują teraz nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla klienta zapisami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika, który pomoże wyszukać najkorzystniejsze rozwiązanie.

You May Also Like