O przemysłowych oraz uniwersalnych filtrach powietrza

15 października 2020

Skieruj się tu, aby zamówić filtry hepa h13

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce nie jest dobra. Pod tym względem nasz kraj plasuje się na jednym z ostatnich miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i stąd też nadal poszukiwane są efektywne metody, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, głównie w miejscach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie istotne (np. w szpitalach).

Filtry mini-pleat minipleat – do domu i biur

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i stosowane są od wielu dekad. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, biurach lub urzędach bardzo dobrze spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością również takie zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, sierść zwierząt lub zarodniki grzybów. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale również na jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali, która wyróżnia się ogromną wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, iż filtry te posiadają wysoką żywotność. Filtry minipleat występują w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – efektywna praca w ciężkich warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a mocna rama, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wilgoć, co pozwala na sprawną pracę w ciężkich warunkach (aż do 80°C). Filtry tego rodzaju wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie należy zachować wyśrubowane normy czystości powietrza, np. na liniach produkcyjnych w branży optycznej.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Dane firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46

You May Also Like