Szukasz projektów domów góralskich? To musisz wiedzieć

24 sierpnia 2021

Jeśli chcesz zamówić domy z bali Kraków, koniecznie sprawdź domygoralskie.com/realizacje.html.

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była zastępowana przez budynki murowane. Dziś na szczęście zaobserwować można to, że zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane mają bowiem wiele atutów. Najistotniejszym okazuje się z pewnością wygląd – dopasowują się tak do miejskiej, jak i wiejskiej architektury. Ważne jest też to, iż domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są wznoszone tylko z odnawialnych materiałów. Drewno potrafi też absorbować fale pochodzące od telewizorów i filtrować powietrze, co sprawia, iż ich lokatorzy lepiej się wysypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Najczęściej wybierane projekty domów góralskich

Najczęściej wybieranym typem domów drewnianych są rzecz jasna budynki przypominające tatrzańską architekturę. Nierzadko budowane są z bali, zaś sposób ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne stylistyki – na przykład elementy betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić również, jeśli zamierzamy wybudować je poza górami.

Któremu architektowi zlecić projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, iż na wygodę życia w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, w myśl którego jest wzniesiony. Z tego powodu decydując się na podobne wyjście, dobrze sprawdzić wcześniejsze realizacje architekta i dowiedzieć się, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Istotne jest, aby w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – przez to otrzymamy gwarancję, iż nasze zamówienie zostanie dobrze wykonane i trafi w nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach dobrze też dowiedzieć się, czy projektant współpracuje z firmą, która wybuduje obiekt – dzięki temu inwestycja skończy się szybciej.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

You May Also Like