Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

27 listopada 2023

Podpory szalunkowe znajdziesz na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj wykorzystywany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się wysoką jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w najtrudniejszych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

You May Also Like