Pergole lamelowe i materiałowe – o nowoczesnych zadaszeniach tarasowych

16 kwietnia 2022

Chcesz kupić pergolę lamelową w Warszawie? Sprawdź https://www.centrumpergoli.pl.

Masz własny dom ze sporym ogrodem i myślisz się jak najlepiej zaplanować tę przestrzeń, aby stała się maksymalnie przydatna? Zamierzasz spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu, nie ograniczając się tylko do ciepłych dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest budowa zadaszenia tarasowego albo wolno stojącej pergoli ogrodowej, które dają możliwość cieszyć się takim wypoczynkiem bez względu na warunki atmosferyczne.

Zadaszenie tarasowe – osłona przed opadami oraz promieniami słońca

Pergole bywają zabudową stałą bądź mobilną, innymi słowy rozkładaną i składaną w zależności od potrzeb, jednak użytkownicy prywatni zazwyczaj wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola przymocowana do ściany obiektu formuje kryty taras, co nierzadko wyraźnie zwiększa przestrzeń użytkową domu. Zadaszenie tarasowe ochrania domowników i umieszczone pod nim obiekty przed deszczem oraz słońcem. Większość oferowanych w sprzedaży projektów pergoli tarasowych da się postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako oddzielny element wkomponowany w układ ogrodu. Warto podkreślić, że niektóre projekty pergoli tarasowych można założyć także we wnęce między dwoma murami. Dzisiaj pergole tarasowe produkowane są z odpornych na korozję i wytrzymałych aluminium oraz stali nierdzewnej. Zadaszenia w pełni drewniane to już rzadkość.

Nowoczesne modele pergoli i zadaszeń tarasowych dają niezmiernie duże możliwości dopasowania ich pod kątem wielkości bądź barwy i typu poszycia. Osoby bardzo wymagające bez przeszkód znajdą też pergole zaopatrzone w użyteczne udogodnienia, m.in. efektywne systemy odprowadzania deszczówki, rolety boczne, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie zadaszeniem za pomocą pilota staje się obecnie standardem, choć nadal sprzedawane są modele obsługiwane ręcznie.

Pergola lamelowa i materiałowa?

Ci, którzy postanowili o budowie pergoli tarasowej mają do wyboru dwa typy zadaszenia – lamelowe i materiałowe. W pergoli lamelowej zadaszenie skonstruowane jest z lameli, a więc “piór” działających podobnie jak żaluzje. Użytkownik może sterować kątem nachylenia lameli, regulując w ten sposób natężenie światła przenikającego przez zadaszenie albo całkiem je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych zadaszenie wykonane jest z tkaniny (zwykle jest to wytrzymała i wodoodporna tkanina PCV), które można przesuwać horyzontalnie. Zadaszenie można całkowicie otworzyć lub zamknąć, ewentualnie zostawić je w części odsłonięte. Każde z tych rozwiązań doskonale się sprawdzają, toteż wybór jednej z tych opcji jest zależny całkowicie od preferencji użytkownika i jego indywidualnych potrzeb.

Dane firmy:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]

You May Also Like