Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

10 grudnia 2018

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o okna skrzynkowe producent, uzyskasz na www.oknostol.com.pl

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z zabytkowymi budynkami. Często spotkać je możemy w starych kamienicach, starych chałupach lub pałacach. Obecnie są one produkowane zwłaszcza z myślą o montażu w takich budynkach, bo zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Należy jednak zauważyć, iż z uwagi na ich względy estetyczne coraz chętniej zakładane są również we współczesnych budynkach. Tym bardziej, że dzisiejsze wersje są tak samo wydajne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich surowców są wytwarzane?

Jak skonstruowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to pewnego typu izolator, który zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często dzielone są na czworo części – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i dawniej były używane do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa najlepiej zda egzamin w obiektach zabytkowych – między innymi domach ceglanych.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe rodzaje, muszą być wyprodukowane z odpowiedniego materiału. Dotychczas najchętniej wybierano sosnę lub modrzew, jednak od niedawna ich twórcy wykorzystują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti okazują się wszak o wiele bardziej odporne na działanie deszczu, powietrza oraz skrajnych upałów.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

You May Also Like