Okna drewniane – alternatywa dla PCV

6 lipca 2019

Skieruj się tu jeśli jesteś zainteresowany okna drewniane producenci

Okna drewniane przez lata były najchętniej wykorzystywanym rodzajem okien. Później były zastąpione przez te wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale obecnie na powrót zwracamy uwagę na ich zalety. Odpowiednio wykonane i zadbane okna drewniane mogą bowiem wytrzymać co najmniej tyle lat co okna z PCV, zaś ich kupno kosztować będzie podobną kwotę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich wykorzystanie okaże się niezbędne – niekiedy po prostu nie możemy postawić na jeden z bardziej nowoczesnych modeli. Kiedy więc należy je wybrać? Z jakich materiałów są robione?

Okna drewniane – surowce

Okna drewniane produkowane są tylko z wyselekcjonowanych rodzajów drewna. Dziś zazwyczaj wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wodę i słońce, wytwórcy stolarki okiennej coraz częściej wybierają gatunki egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są nieco droższe, ale powinniśmy zdać sobie sprawę, że potrzebują rzadszych napraw oraz lepiej znoszą użytkowanie w ekstremalnych warunkach. Dla większości klientów ich zaletą okazuje się także to, iż często wyglądają ciekawiej niż modele wyprodukowane z europejskich gatunków drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki modeli plastikowych – są od nich tańsze, zaś sprawują doskonale. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są również stosowane podczas rewitalizacji wiekowych budynków. Użycie pozostałych materiałów będzie bowiem skutkować trudnościami w kontaktach z konserwatorem – kończącymi się nawet dotkliwymi grzywnami.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

You May Also Like