Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

9 kwietnia 2022

Poznaj więcej szczegółów o budowie domów drewnianych energooszczędnych.

Mnóstwo osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się urzeczywistnić to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie dominowały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także ogromnymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy wybudowane z drewna, które stanowią połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy budowane z drewna to obecnie świetny przykład na to, jak efektywnie można łączyć tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak na ogół określa się także styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie wykorzystują również innego rodzaju nowatorskie materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stosują dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien oraz solidne ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można nierzadko w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najlepiej jest zlecić to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał doskonale, a jednocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

You May Also Like