Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

7 lutego 2020

Jeśli chcesz zamówić dźwigary, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to konstrukcje niezbędne na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu ścian wylewanych z kompozytu, a także przygotowanie w nich przelotów na drzwi i okna. Szalunki okazują się także niezastąpione przy budowie sufitów – wtedy ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłaby możliwa budowa wielopiętrowego obiektu. Dzięki dźwigarom sufit nie zapada się zaraz po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich tworzyw produkuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na znaczne obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. Stąd jego głównym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji i typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Powinny one być dokładnie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na znaczne naciski. Najodpowiedniejszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak topola, sosna, olcha i buk. Niezmiernie istotne jest też należyte pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed szkodliwym działaniem wilgoci, klejów i innych płynnych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – lepiej posiadać własne czy wydzierżawić?

Podmioty, które regularnie zajmują się budową wielokondygnacyjnych obiektów dysponują swoimi dźwigarami. Ich kupno i składowanie generuje jednakże pewne wydatki. Natomiast przedsiębiorstwa, które tylko okazjonalnie przyjmują zlecenia tego typu, mogą uniknąć nadmienionych problemów. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, a także pozostałych elementów konstrukcji szalunkowych.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

You May Also Like