Całoroczne domy góralskie – styl i tradycja

14 października 2018

Kup domy góralskie

Domy góralskie są piękne i wygodne. Podobne do historycznej sztuki Podhala fascynują stromymi, pokrytymi gontem dachami i wykonanymi z drewna ścianami. Dla sporej liczby klientów ważne jest również to, że standardowe domy góralskie są bezpieczne dla środowiska – drewno jest bowiem materiałem odnawialnym. Nic może więc zaskakiwać, że budowane są nie tylko na Podhalu – zaobserwować je możemy prawie w całym kraju, bo świetnie wyglądają wpisując się w naturalne krajobrazy. Nierzadko spotkać możemy komentarze mówiące o tym, że sprawdzają się one wyłącznie latem. Czy jednak okazują się one prawdziwe? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie buduje się bowiem coraz chętniej.

Całoroczne domy góralskie – jak się je wykonuje?

Inspirowane tradycyjnymi budynkami góralskimi oraz architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj wznoszone są niemal wyłącznie z drewna. Bale łączone są tradycyjnymi sposobami, dzięki czemu w środku domu panuje idealna temperatura. Nierzadko obserwuje się również wykonane z kamienia podmurówki, chroniące obiekt przed wodą oraz zimnem pochodzącymi z ziemi. Typową cechą całorocznych domów góralskich jest także stromy dach kryty gontem, który zabezpiecza je przed zniszczeniem w razie nierzadkich w tym rejonie śnieżyc.

Całoroczne domy góralskie – jakiej ekipie powierzyć?

Wybierając budowę całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, iż już na starcie dobrze zawrzeć umowę z doświadczonymi specjalistami. Najlepiej postąpimy stawiając na firmę, w której strukturach współpracują projektanci doświadczeni w projektowaniu domów góralskich oraz cieśle. Istotne będzie również to, aby tradycyjna stylistyka łączyła się z nowoczesnymi pomysłami technicznymi – to zimą zapewni lokatorom całorocznych domów góralskich wygodę na tym samym poziomie, co w innych rodzajach obiektów.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

You May Also Like