Wisiorki srebrne – duży wybór

1 sierpnia 2018

Więcej informacji o srebrnych wisiorkach

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, świetnie wygląda i charakteryzuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnej biżuterii bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wilgocią czy wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy przed tym owinąć je miękką tkaniną albo wrzucić do plastikowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej użyć ciepłej wody z solą – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko kurze i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich szmatek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.

You May Also Like