Topaz mistyczny w jubilerstwie

21 sierpnia 2018

Dowiedz się, gdzie zamówić mystic topaz, wejdź na www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się wielkim uznaniem miłośników ozdób. Mimo że z pozoru możnaby mylnie stwierdzić, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – barwy

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny zaś jest efektem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe efekty daje wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak przed chwilą napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często stosują go więc do produkcji wisiorków, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda również w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się też mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać ozdoby do danej kreacji.

You May Also Like