Srebrna biżuteria z ametystami

11 listopada 2018

Szukasz ametystów? Odwiedź ten adres

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w innych krajach, np.: Indiach i Kanadzie. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją znaczącą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory leży znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w takim połączeniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst uważany jest za kamień relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własne zdanie.

You May Also Like