Czy kolczyki kwiatuszki można nosić na eleganckie imprezy?

16 kwietnia 2020

Dowiedz się więcej o kolczykach kwiatkach na www.bizutik.pl

Kwiaty oraz ogółem przyroda od wieków stanowią jeden z najważniejszych motywów używanych przez złotników. Przyczyn tego jest naprawdę sporo. Wśród głównych z nich podać wypada z całą pewnością ogromną różnorodność takich motywów, która sprawia, iż biżuterię z kwiatami zakładają zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i dziewczynki. Nie powinniśmy nie wspomnieć także o przyciągającym wzrok designie, którym nierzadko cechują się kolczyki kwiatki oraz inna biżuteria na bazie motywów roślinnych – ta bowiem idealnie współgra zarówno ze stylizacją noszoną na co dzień, jak i wytwornymi, wyjściowymi kreacjami. Jak zatem wybierać kolczyki kwiatki, żeby wspaniale się prezentowały?

Kolczyki kwiatki – odpowiednio dobierz je do danej stylizacji

Kolczyki kwiatki mogą być naprawdę błyskotliwym uzupełnieniem każdego stroju – niejednokrotnie okazują się wręcz najważniejszym jej elementem. Żeby tak jednakże było, muszą być odpowiednio dobrane do danej stylizacji. Jeśli chodzi o kreacje wieczorowe albo te przeznaczone na formalne wydarzenia, najlepszym dodatkiem do nich okażą się z pewnością kolczyki kwiatuszki inkrustowane kryształkami albo drogimi kamieniami. Przy mniej uroczystych, casualowych stylizacjach lepiej natomiast będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy także uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi w większości wypadków zakłada się na sztyfty. Odrębną kategorię tworzą kolczyki wytwarzane z dotychczas sporadycznie używanych przez jubilerów materiałów, takich jak ceramika, drewno bądź żywica epoksydowa.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Inne wzory oparte na kształcie roślin

Pozostając nadal w kręgu kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie zaznaczyć, iż kwiaty nie są jedynym motywem roślinny, który podbił uznanie jubilerów. Dużym popytem cieszą się również wzory inspirowane kształtem kłączy oraz liści. Nieco mniej rozpowszechnione – choć możemy natknąć się na nie u jubilerów – to kolczyki z motywami owoców lub całych roślinnych sylwetek.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

You May Also Like