Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

23 listopada 2018

Jeśli szukasz biżuterii srebrnej, koniecznie odwiedź ten adres

Jest z nami od stuleci i pomimo pojawienia się różnych nowatorskich wzorów, w gruncie rzeczy niewiele się zmieniła. Biżuteria stale pełni tę samą funkcję – jest swoistą dekoracją ciała, a także umożliwia oddanie swojego charakteru. Nic więc zaskakującego, iż biżuterię tak samo chętnie noszą kobiety i mężczyźni, dzieci oraz ich rodzice, ludzie z najróżniejszych grup społecznych. Bez względu na to, jakie projekty cenimy, niemal za każdym razem biżuteria jest produkowana z podobnych materiałów – zwykle ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak chętnie kupowana? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby posłużyły przynajmniej kilka dekad?

Plusy srebrnej biżuterii

Największym plusem srebrnej biżuterii okazuje się z całą pewnością fakt, iż jej używanie pozwala uniknąć wielu dolegliwości. Srebro jest antyseptyczne, więc zakładanie srebrnej biżuterii jest zalecane klientom, którzy niedawno przekłuły ciało. Nie sposób nie wspomnieć też o jego wyglądzie, który łączy się ze stosunkowo niskimi kosztami zakupu.

Srebrna biżuteria – jak zwiększyć żywotność?

Srebro posłuży wiele lat, jednak należy odpowiednio je konserwować. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – łatwo ją zarysować czy zmatowieć w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna też być pielęgnowana w wodzie z denaturatem czy amoniakiem. Trzeba przechowywać ją w pudełku z delikatną wyściółką – nie dopuścimy tak do jej uszkodzenia.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

You May Also Like