Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

20 maja 2019

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to specyficzny rodzaj koralików produkowanych ze stopionego szkła. Kiedyś były wytwarzane na własną rękę – szkło topiono za pomocą zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też określenie lampworki. Dziś również możemy zrobić je samodzielnie, jednak lepszym pomysłem okaże się niewątpliwie kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do których kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki produkuje się, jak już napisaliśmy, nad lampą. Dziś całkowicie wystarczy gazowy palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie w wyniku działania ognia topnieje, zaś to pozwala na danie mu najróżniejszych form. Paski gorącego materiału okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę w samym środku – dzięki temu lampworki bywają wykorzystane do wyrobu kolczyków czy wisiorków.

Przy jakich kreacjach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Kolorowe lampworki doskonale dopasowują się do codziennych strojów. Najlepiej komponują się z t-shirtami z nietypowymi obrazkami, kolorowymi swetrami oraz coraz chętniej zakładanymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą ciekawie wyglądały tylko przy takich ubraniach – to wyłącznie sprawa pomysłowości.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

You May Also Like