Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

22 września 2018

Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz biżuterię z cyrkoniami

Podczas zdobienia biżuterii popularnie stosuje się najpiękniejsze kamienie szlachetne. Stanowią one olśniewający dodatek, a przy okazji są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na cenę opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się najlepszymi skarbami w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywne rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane materiały ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu może z łatwością zastąpić brylant. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale okazy zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać wszystkie kolory, czy też nawet zmieniać je pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Kosmos i bizuteria, czyli gdzie spotyka się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie znalazły stałe zastosowanie w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, choć nie jest to bynajmniej jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, używa się je w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w wysokich temperaturach lub też przemyśle. Dawniej, przez posiadane właściwości wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład przez internet.

You May Also Like