Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

• Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

• super ziomki 8)

• Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

• Wszystkiego najlepszego.

• O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

15 biegi8Morąscy biegacze uczcili 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę na biegowo. Wystartowali w największych Biegach Niepodległości w Polsce m.in. w Warszawie, Poznaniu, Olsztynie, Elblągu, Sopocie i Dobrym Mieście. Świętowanie rozpoczął już w sobotę, 10 listopada, Tomasz Schoenrock, który wystartował w Biegu Niepodległej w Sopocie. Na dystansie 5 km uplasował się na bardzo wysokim, 9 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Rewelacyjny wynik w dniu Rocznicy uzyskał Marek Brojek, który zwyciężył w II Olsztyńskim Biegu Niepodległości na dystansie 10 km, uzyskując czas 35:46. W biegu tym wzięli udział również Marek i Dawid Możejko. Dawid stanął na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej z czasem 42:06, natomiast Marek uzyskał czas 43:32, dzięki czemy zajął 9 miejsce wśród służb mundurowych.
W Dobrym Mieście morąskie stowarzyszenie „Finisz Morąg” miało również swojego reprezentanta, a dokładniej reprezentantkę, którą była Sylwia Woronecka. W VII Dobromiejskim Biegu Niepodległości wywalczyła czas 54:19, zajmując tym samym 8 miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Do Elbląga na V edycję Biegu Niepodległości wybrał się Marcin Gomulski. Zaprezentował tego dnia świetną formę, dzięki czemu złamał 45 minut na dystansie 10 km.
W największych Biegach Niepodległości w Polsce czyli w Poznaniu i Warszawie, nie zabrakło morążan. Podczas biegu w Poznaniu padł absolutny rekord frekwencji, bowiem pobiegło w nim 22,5 tys. zawodników z 18 krajów. Na linii startu tego biegu stanęli Żaneta Kaczmarek, Andrzej Markowski, Marcin Gałuszka oraz Rafał Bącik.
W stolicy Polski również odnotowano reford frekwencji, który wyniósł ponad 18 tys. osób. Na 30 edycję Biegu Niepodległości w Warszawie wybrała się kilkuosobowa reprezentacja Morąga. Najlepszy wynik odnotował Tomasz Orłowski, któremu pokonanie dystansu 10 km zajęło równo 40 minut. Dobrą formę zaprezentowali Kamil Paszko, który uzyskał czas 44:18 oraz Paulina Orłowska z czasem 50:35.
Wyjazd współfinansowany był z budżetu Gminy Morąg.