Jopek
Jurkowski
Clean

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-11-18
USD
3.8767
-0.21%
EUR
4.2884
0.18%
CHF
3.9133
-0.19%
GBP
5.0257
0.49%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Festiwal nauki w SP 1

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

13 jedynka210 czerwca br., już po raz siódmy odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki. Inspiracją do zorganizowania tego przedsięwzięcia była „Noc naukowców” na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w 2012 roku, w której to wzięli udział nasi uczniowie wraz z nauczycielami. Wówczas to postanowiliśmy zorganizować, na miarę naszych możliwości, swą własną imprezę i zatytułowaliśmy ją „Festiwal Nauki w Jedynce”. To przedsięwzięcie stało się naszą tradycją i marką „Jedynki”.


Od początku impreza była przeznaczona nie tylko dla naszej młodzieży, ale też byli zapraszani uczniowie z ówczesnych szkół podstawowych zarówno z Morąga, jak też z okolicznych miejscowości. Brali w niej udział również rodzice naszych uczniów. Naszym głównym celem było rozbudzanie zainteresowań naukowych, technicznych, przyrodniczych, a także tworzenie warunków do praktycznego działania najbardziej aktywnym uczniom. To właśnie oni pod kierunkiem swoich nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych prezentowali liczne pokazy, doświadczenia i prezentacje multimedialne z biologii, chemii, geografii, fizyki i matematyki. Demonstrowali również w formie ciekawych scenek sposoby udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Stopniowo przyłączali się do nas inni nauczyciele – przedmiotów humanistycznych, języków obcych oraz wychowania fizycznego, którzy w interesujący, przystępny i nieraz zabawny sposób prezentowali zagadnienia ze swoich dziedzin.
Od dwóch lat do udziału w Festiwalu, w ramach integracji, zapraszane są dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 3 i 4, które z nowym rokiem szkolnym stają się uczniami klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 1 w związku trwającym przekształceniem naszej placówki. Udział w tak zorganizowanym przedsięwzięciu służyć ma zminimalizowaniu stresu związanego ze zmianą szkoły oraz sprzyjać integracji z uczniami „Jedynki”.
W tegorocznym Festiwalu uczestniczyły dwie klasy trzecie z SP 3 i SP 4, a także dwie klasy czwarte z SP 1. Jak zwykle, przygotowaniem pokazów i doświadczeń zajęli się uczniowie ze starszych klas pod kierunkiem swoich nauczycieli.
Tym razem przygotowano siedem stanowisk, przy których można było zaobserwować lub samodzielnie wykonać rozmaite, ciekawe zadania i eksperymenty. Były to:
• „Główka pracuje” - zabawy i łamigłówki geograficzne i matematyczne
• Doświadczenia chemiczne
• Myśl logicznie – zadania matematyczne
• Doświadczenia fizyczne
• Świat biologii – doświadczenia, obserwacje mikroskopowe i pokazy zjawisk przyrodniczych
• Zabawy z robotami
• Ćwiczenia sprawnościowe – pokonywanie toru przeszkód.
Dzieci biorące udział w Festiwalu zapoznawały się z każdym stanowiskiem, uczestniczyły w pokazach i zbierały na tzw. obiegówkach podpisy nauczycieli. Po uzyskaniu wszystkich wpisów oddawały kartki Dyrektorowi szkoły, który na podsumowanie przeprowadził losowanie nagród, ufundowanych przez Radę Rodziców, dla wszystkich uczestników edukacyjno-integracyjnej zabawy. Ponadto, zgodnie z tradycją, każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal Festiwalu Nauki w Jedynce.
Jak zwykle, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci z ciekawością i chęcią brały udział w przygotowanych dla nich atrakcjach. Mamy nadzieję, że dzięki takim właśnie przedsięwzięciom z niecierpliwością będą oczekiwały inauguracji nowego roku szkolnego w “Jedynce”.
Jako autorzy i pomysłodawcy, dbający o jakość edukacji dzieci i młodzieży, mamy wielką satysfakcję, że w innych szkołach znaleźli się naśladowcy takich działań, sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi uczniów.

13 jedynka1

13 jedynka2

13 jedynka3

13 jedynka4

13 jedynka5

13 jedynka6

13 jedynka7

13 jedynka8

13 jedynka9

13 jedynka10

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Topolski
Loft 12
Piekarnia