Krawczyk
Przybyłek
Targoński

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-10-18
USD
3.8503
-0.35%
EUR
4.2844
-0.01%
CHF
3.8969
0.17%
GBP
4.9671
0.43%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

"Od łuku do elektrycznej gitary" - spotkanie z muzykami

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

11 muzyk2Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" odwiedzili niecodzienni goście - to było spotkanie z tych, które zaskoczyły wszystkich jego uczestników - zarówno dzieci jak i personel naszego przedszkola. Trzech muzyków: pan Maciej Mudry (prywatnie tata Antosia z grupy "Leśne Ludki" i Hani z grupy "Biedronki"), pan Jerzy Mudry (prywatnie dziadek Antosia i Hani) oraz pan Marcin Prajwocki przygotowali warsztaty muzyczne dla dzieci pt. "Od łuku do elektrycznej gitary". Jak łatwo się domyślić, poświęcone były instrumentom strunowym.

Z historią ich powstania i drogą ewolucji od najdawniejszych czasów po dzień dzisiejszy zapoznał dzieci pan Jurek. Jego opowieść przetykana była utworami muzycznymi dla dzieci granymi na żywo przez naszych gości. Ubarwiały je: skrzypce, gitara akustyczna, gitara elektryczna basowa i oczywiście nasz przedszkolne pianino, które też przecież jest instrumentem strunowym, no i jeszcze jeden - cajon. Cajon to drewniany instrument perkusyjny o osobliwym brzmieniu. Jego obecność na warsztatach nie była przypadkowa. Dzieci w przedszkolu poznają instrumenty perkusyjne, sposób grania na nich, wykorzystują je do instrumentacji rożnych utworów muzycznych. Cajon i zgromadzone instrumenty perkusyjne będące na wyposażeniu przedszkola miały swoje specjalne wejście podczas warsztatów. W jednym z utworów głównymi bohaterami były właśnie one: na cajon grał oczywiście pan Marcin, na pozostałych - chętne przedszkolaki. To dopiero była orkiestra!!! Niestety czas spotkania dobiegł końca. Dzieci podziękowały gościom i wręczyły im drobne upominki, wśród których nie zabrakło znaczków i długopisów z logo przedszkola. Mają one przypominać muzykom o naszym przedszkolu i obietnicy, że jeszcze do nas zawitają.

Beata Kamińska - Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu

11 muzyk1

11 muzyk1

11 muzyk1

11 muzyk1

11 muzyk1

11 muzyk1

11 muzyk1

11 muzyk1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Październik 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda